Sockerskrin silver Berlin 1700-talets senare del

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SOCKERSKRIN, silver, Christian Gottlieb Pintsch, Berlin 1788-1802, på fyra kulfötter, lock med liggande hund, höjd 10 cm, längd 16 cm, vikt ca 536 g, nyckel finns

Smärre bucklor

279872

2014-11-26