Skålar och vinkopp Kina

Skålar och vinkopp Kina
Skålar och vinkopp Kina
Skålar och vinkopp Kina
Skålar och vinkopp Kina
Skålar och vinkopp Kina
Skålar och vinkopp Kina
Skålar och vinkopp Kina
Skålar och vinkopp Kina

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLAR, 1 par, 1700-tal, dekor i imari, trädgårdsmotiv, höjd 7, diameter 15 cm, senare vinkopp medföljer

Skålar med tillverkningsdefekter, en med genomgående spricka, ytslitage

280068

2014-11-26