Eva Martinson
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MARTINSON, Eva (1900-tal): "Kärnklippan em", olja på duk, signerad Eva Martinson a tergo, 35x34 cm
UTSTÄLLD: Galleri ÖVerkikaren Stockholm 2009, "Encephalon - drömmar och verklighet"
ÖVRIGT: Eva Martinson är dotter till Harry Martinson
280103
2014-11-26