Oljemålning 1800-tal
2014-11-26
280105
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR: Motiv av jaktstilleben, 1800-tal, England, bär otydlig signatur, olja på duk, ca 18x20 cm
PROVENIENS: renoverad av Nationalmuseum, av konservator G. Jeansson 1947
Smärre färgbortfall