Hans Baldung Grien träsnitt efter Dürer
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BALDUNG GRIEN, Hans (1484/85-1545): Saint Catherine, ca 1505-1507, efter Albrecht Dürer, med Dürers monogram, träsnitt, bladstorlek 24x15,7 cm, senare avdrag, Litteratur: Hollstein 135
Skador, lagningar
280269
2014-11-27