Hans Baldung Grien träsnitt efter Dürer

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BALDUNG GRIEN, Hans (1484/85-1545): Saint Catherine, ca 1505-1507, efter Albrecht Dürer, med Dürers monogram, träsnitt, bladstorlek 24x15,7 cm, senare avdrag, Litteratur: Hollstein 135

Skador, lagningar

280269

2014-11-27