Kista 1800-tal
2014-11-27
280325
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
KISTA, daterad 1845, blåmålad med polykrom dekor av rocailler och blommor, beslag av smide, höjd ca 67, 142x62 cm
Nyckel saknas, skador