Byrå
2014-11-27
280342
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BYRÅ, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft, fanerad i bl a rot och mörkbetsad björk, mässingsdetaljer, avsmalnande ben avslutade i mässingshylsor, höjd 80, 75x41 cm
Slitage, ytskador