Skålar och fat Gardner

Skålar och fat Gardner
Skålar och fat Gardner
Skålar och fat Gardner
Skålar och fat Gardner
Skålar och fat Gardner
Skålar och fat Gardner
Skålar och fat Gardner
Skålar och fat Gardner

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ENSEMBLE, 3 dlr, porslin, Gardner, Ryssland, omkring 1900, bestående av: skålfat och 2 st skålar, polykromt bemålad samt med delvis förgylld dekor, diameter ca 13-18 cm

Dekorslitage

280414

2014-11-27