Bordsur 1800-tal

Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSUR, 1800-tal, i glashuv, förgylld zink, emaljerad urtavla med arabiska siffor, krönt av pilbågsskytt på häst, märkt Brunbaut, höjd ca 41, pendel samt nyckel finns

Färgbortfall, slitage, glashuv med spricka

280439

2014-11-27