Slagbord Carl Malmsten "Vapensmeden"
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SLAGBORD, Carl Malmsten, "Vapensmeden", formgiven 1949, kallstämplade "12", bemålad benställning, bordsskiva i teakfaner, höjd 75, total längd 130x77 cm
Litt. Möbelråd Svenska slöjdföreningen, Uppsala 1961, sid 128
Bruksslitage
280682
2014-11-29