Crèmekoppar Kina kompaniporslin
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 000 SEK
CRÈMEKOPPAR, 4 st, porslin, Kina, delvis 1700-tal och senare, kompaniporslin, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder resp blommor, höjd ca 9 cm
Locken ej tillhörande, enstaka nagg, en hänkel med glasyrspricka
280688
2014-11-29