Bägare silver 1700-tal

Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BÄGARE, silver, Carl Berg (1769-1776), Norrköping, invändigt förgylld, svisselerad dekor, höjd ca 18 cm, vikt ca 409 g

Smärre bucklor, med gravyr

280695

2014-11-29