Ljusstakar i silver nyrokoko 1800-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 1 par, silver, Pehr Ericson (1858-1870), Malmö 1868, nyrokoko, rik dekor i form av snäckskal, löstagbara manschetter, 3 fötter vardera, höjd 9 cm
Lagningar, bruksslitage
280803
2014-11-29