Ljusstakar i silver nyrokoko 1800-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

NATTLJUSSTAKAR, 1 par, silver, Pehr Ericson (1858-1870), Malmö 1868, nyrokoko, rik dekor i form av snäckskal, löstagbara manschetter, 3 fötter vardera, höjd 9 cm

Lagningar, bruksslitage

280803

2014-11-29