Kaffeservis i silver art deco
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
kAFFESERVIS, 3 dlr., silver, art déco, C.G. Hallberg, Stockholm 1938, Kaffekanna med svärtat handtag, gräddkanna och sockerskål med invändig förgyllning, kaffekannan numrerad 1764, totalvikt ca 652 g
280860
2014-11-30