Netsuke bl a 1700-tal

Netsuke bl a 1700-tal
Netsuke bl a 1700-tal
Netsuke bl a 1700-tal
Netsuke bl a 1700-tal
Netsuke bl a 1700-tal
Netsuke bl a 1700-tal
Netsuke bl a 1700-tal
Netsuke bl a 1700-tal
Netsuke bl a 1700-tal
Netsuke bl a 1700-tal
Netsuke bl a 1700-tal
Netsuke bl a 1700-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

2 000 SEK

NETSUKE, 5 st, Japan, 1700-1920-tal, trä lack och ben, i form av skådespelare, sittande man, kaniner, bambu samt mask, maxhöjd ca 4-5 cm

Slitage

280900

2014-12-04