Matbord med intarsia
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD med 2 iläggsskivor, tillskrivet Erik Chambert, 1930/ 40-tal, intarsiadekor i form av urnor och frukter, fanerat med björk, jakaranda, almrot, lönnrot, äppel, päron, plommon m fl träslag, höjd 75, 100x100xcm
Skador
280914
2014-11-30