Matbord med intarsia

Matbord med intarsia
Matbord med intarsia
Matbord med intarsia
Matbord med intarsia
Matbord med intarsia
Matbord med intarsia
Matbord med intarsia
Matbord med intarsia
Matbord med intarsia
Matbord med intarsia

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATBORD med 2 iläggsskivor, tillskrivet Erik Chambert, 1930/ 40-tal, intarsiadekor i form av urnor och frukter, fanerat med björk, jakaranda, almrot, lönnrot, äppel, päron, plommon m fl träslag, höjd 75, 100x100xcm

Skador

280914

2014-11-30