Tenntallrikar och aladåbform

Tenntallrikar och aladåbform
Tenntallrikar och aladåbform
Tenntallrikar och aladåbform
Tenntallrikar och aladåbform
Tenntallrikar och aladåbform
Tenntallrikar och aladåbform

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, 6 st, tenn, ALADÅBFORM, koppar, 17/1800-tal, bl a London England, delvis hamrad dekor, aladåbform med godronnering, tallrikarnas diameter 21-23 cm, aladåbformens längd 23 cm

Slitage, delvis med bristningar

281016

2014-12-01