Tennfat 17/1800-tal

Tennfat 17/1800-tal
Tennfat 17/1800-tal
Tennfat 17/1800-tal
Tennfat 17/1800-tal
Tennfat 17/1800-tal
Tennfat 17/1800-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, 3 st, tenn, bl a Carl Petter Eckerström (1821-1843/59), Västerås, ett Stockholm, otydliga mästarstämplar, ett med hamrad dekor, diameter ca 34-35 cm

Bristningar, slitage, repor, bucklor

281024

2014-12-01