Silverbägare 1700-tal

Silverbägare 1700-tal
Silverbägare 1700-tal
Silverbägare 1700-tal
Silverbägare 1700-tal
Silverbägare 1700-tal
Silverbägare 1700-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BÄGARE, silver, Carl Beck (1717-1736) Stockholm, invändigt förgylld, meanderdekor vid mynning samt fotring, godronnerad fotring, åldermansranka, ägarinitialer P.P.S. A.M.D, höjd ca 11 cm

Slitage

281030

2014-12-01