Gustaviansk taburett
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TABURETT, gustavianskt stockholmsarbete av Johan Erik Höglander (Stolmakare i Stockholm 1777-1813), signerad IEH, delvis förgylld, skuren dekor, höjd 43, 43x40 cm
Skador, färgbortfall, skeva ben,
281046
2014-12-01