Gustaviansk taburett

Gustaviansk taburett
Gustaviansk taburett
Gustaviansk taburett
Gustaviansk taburett
Gustaviansk taburett
Gustaviansk taburett
Gustaviansk taburett
Gustaviansk taburett
Gustaviansk taburett
Gustaviansk taburett

Klubbat för:

3 000 SEK

3 000 SEK

TABURETT, gustavianskt stockholmsarbete av Johan Erik Höglander (Stolmakare i Stockholm 1777-1813), signerad IEH, delvis förgylld, skuren dekor, höjd 43, 43x40 cm

Skador, färgbortfall, skeva ben,

281046

2014-12-01