Taklampa i smide och blyinfattat glas
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLYKTA, 1900-talets första hälft, svartmålad plåt, smide med blyinfattat polykromt glas, dekor i slingrande formationer, höjd ca 84, diameter ca 37 cm
PROVENIENS: Ralph Lundsten
Slitage, smärre skador
281067
2014-12-01