Taklampa i smide och blyinfattat glas

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TAKLYKTA, 1900-talets första hälft, svartmålad plåt, smide med blyinfattat polykromt glas, dekor i slingrande formationer, höjd ca 84, diameter ca 37 cm
PROVENIENS: Ralph Lundsten

Slitage, smärre skador

281067

2014-12-01