Margareta Hennix

Margareta Hennix
Margareta Hennix
Margareta Hennix
Margareta Hennix
Margareta Hennix
Margareta Hennix
Margareta Hennix
Margareta Hennix

Klubbat för:

2 200 SEK

2 000 SEK

KRUKA, med hänkel, stengods, Margareta Hennix, brunsvart glasyr, signerad M Hennix och daterad 1974, Gustavsberg, höjd ca 35 cm
PROVENIENS: Ralph Lundsten

Tillverkningsdefekt

281191

2014-12-02