Klubbat för:
2 200 SEK
2 000 SEK
KRUKA, med hänkel, stengods, Margareta Hennix, brunsvart glasyr, signerad M Hennix och daterad 1974, Gustavsberg, höjd ca 35 cm
PROVENIENS: Ralph Lundsten
Tillverkningsdefekt
281191
2014-12-02