Matservis Iris Alf Wallander Rörstrand

Klubbat för:

6 800 SEK

5 000 SEK

MATSERVIS, 35 dlr, "Iris", Alf Wallander, Rörstrand, 1900-talets början, dekor av liljor i underglasyrfärgerna blått, rosa och grönt, signerade Rörstrand, bestående av: 7 mattallrikar, 4 djupa tallrikar, 4 desserttallrikar, 16 assietter, fat, 3 saladierer

Smärre nagg och bränningsdefekter

281223

2014-12-02