Ampel Karl Johan
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
AMPEL, för 3 ljus, Karl Johan, förgylld brons, mörkpatinerad plåt, i form av romersk oljelampa, ljusarmar i form av örnhuvuden, höjd ca 68, diameter ca 26 cm
Ytskador, elektrifierad (ej borrad för el)
281296
2014-12-02