Ampel Karl Johan

Ampel Karl Johan
Ampel Karl Johan
Ampel Karl Johan
Ampel Karl Johan
Ampel Karl Johan
Ampel Karl Johan

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

AMPEL, för 3 ljus, Karl Johan, förgylld brons, mörkpatinerad plåt, i form av romersk oljelampa, ljusarmar i form av örnhuvuden, höjd ca 68, diameter ca 26 cm

Ytskador, elektrifierad (ej borrad för el)

281296

2014-12-02