Bruno Mathsson sideboard Karl Mathsson

Klubbat för:

9 600 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BRUNO MATHSSON, sideboard, Karl Mathsson, Värnamo 1960-70-tal, vitlackerat, dörrar i aluminium, bakom dörrar hyllor, höjd 72, 210 x 46 cm
HISTORIK: Modellen med aluminiumdörrar tillverkades endast i ca 50 exemplar

Slitage, baksidan med ett hål

281334

2014-12-02