Bruno Mathsson sideboard Karl Mathsson
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BRUNO MATHSSON, sideboard, Karl Mathsson, Värnamo 1960-70-tal, vitlackerat, dörrar i aluminium, bakom dörrar hyllor, höjd 72, 210 x 46 cm
HISTORIK: Modellen med aluminiumdörrar tillverkades endast i ca 50 exemplar
Slitage, baksidan med ett hål
281334
2014-12-02