Bord allmoge

Bord allmoge
Bord allmoge
Bord allmoge
Bord allmoge
Bord allmoge
Bord allmoge
Bord allmoge
Bord allmoge

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SLAGBORD, allmoge, 1800-talets början, bonad furu, två lådor i sargen, fästen i smide, höjd 77, total längd 186 x 91 cm

Slitage, patina

281471

2014-12-03