Apostelkrus 1800-tal Tyskland
Klubbat för:
3 800 SEK
2 000 SEK
APOSTELKRUS, Tyskland 1800-tal, lergods, tennlock, polykromt målad reliefdekor av apostlarna med namn samt inskriptionen "ERHARDT BRECHT CONR. H. MDCLXVI, höjd 17 cm
PROVENIENS: Vegeholms slott, Skåne
lagningar
281488
2014-12-04