Apostelkrus 1800-tal Tyskland

Apostelkrus 1800-tal Tyskland
Apostelkrus 1800-tal Tyskland
Apostelkrus 1800-tal Tyskland
Apostelkrus 1800-tal Tyskland
Apostelkrus 1800-tal Tyskland
Apostelkrus 1800-tal Tyskland

Klubbat för:

3 800 SEK

2 000 SEK

APOSTELKRUS, Tyskland 1800-tal, lergods, tennlock, polykromt målad reliefdekor av apostlarna med namn samt inskriptionen "ERHARDT BRECHT CONR. H. MDCLXVI, höjd 17 cm
PROVENIENS: Vegeholms slott, Skåne

lagningar

281488

2014-12-04