"Tulip" Eero Saarinen

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BORD, Eero Saarinen, "Tulip", formgivet 1957, centralfot i vitlackerad metall, höjd 70, diameter 107 cm
PROVENIENS: Del av inredningen i NK:s varuhus i Farsta

Bruksslitage

281499

2014-12-04