Skulptur Eva Hållsten egen verkstad
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKULPTUR, Eva Hållsten, egen verkstad 1990, ihoplimmat planglas i form av fantasidjur, målad dekor, signerad och daterad Eva Hållsten 1990, höjd 50x33 cm
Litteratur: Jämför Märta-Stina Danielsson (red), Svenskt Glas, Växjö 1991, s 322
281689
2014-12-04