Skulptur Eva Hållsten egen verkstad

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKULPTUR, Eva Hållsten, egen verkstad 1990, ihoplimmat planglas i form av fantasidjur, målad dekor, signerad och daterad Eva Hållsten 1990, höjd 50x33 cm
Litteratur: Jämför Märta-Stina Danielsson (red), Svenskt Glas, Växjö 1991, s 322

281689

2014-12-04