Silverstop 1800-tal

Silverstop 1800-tal
Silverstop 1800-tal
Silverstop 1800-tal
Silverstop 1800-tal
Silverstop 1800-tal
Silverstop 1800-tal
Silverstop 1800-tal
Silverstop 1800-tal
Silverstop 1800-tal
Silverstop 1800-tal
Silverstop 1800-tal
Silverstop 1800-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STOP, silver, Ludvig Axelson Jr (1896-1912), Stockholm 1896, på 3 kulfötter, akantus- och rocailledekor, locket med infälld medaljong, invändigt förgylld, höjd 19 cm, total vikt ca 895 g

Gravyr, buckla i locket

281806

2014-12-04