Silverstop barockstil

Silverstop barockstil
Silverstop barockstil
Silverstop barockstil
Silverstop barockstil
Silverstop barockstil
Silverstop barockstil
Silverstop barockstil
Silverstop barockstil
Silverstop barockstil
Silverstop barockstil
Silverstop barockstil
Silverstop barockstil
Silverstop barockstil
Silverstop barockstil

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

STOP, silver, Sam. Peterson (Thure Petersson 1898-), Linköping 1900, på 3 kulfötter, akantus- och rocailledekor, locket med infälld medaljong i försilvrad koppar, invändigt förgylld, monogram AB, höjd 20,5 cm, total vikt ca 1356 g

Gravyr på lockets insida, slitage

281808

2014-12-04