Vänsterhandsdolk

Vänsterhandsdolk
Vänsterhandsdolk
Vänsterhandsdolk
Vänsterhandsdolk
Vänsterhandsdolk
Vänsterhandsdolk

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VÄNSTERHANDSDOLK, 15/1600-tal, klinga med blodränna, otydliga smedstämplar på ricasson, framåtböjda parerstänger samt parerring, åttsidig knapp, senare kavellindning, längd 40,5 cm

Korroderad

281831

2014-12-07