Vänsterhandsdolk
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄNSTERHANDSDOLK, 15/1600-tal, klinga med blodränna, otydliga smedstämplar på ricasson, framåtböjda parerstänger samt parerring, åttsidig knapp, senare kavellindning, längd 40,5 cm
Korroderad
281831
2014-12-07