Vas Svenskt Tenn

Vas Svenskt Tenn
Vas Svenskt Tenn
Vas Svenskt Tenn
Vas Svenskt Tenn

Klubbat för:

600 SEK

1 500 SEK

BJÖRN TRÄGÅRDH, vas, tenn, ritad av Björn Trägårdh 1933 för Svenskt Tenn 1946, dekor av mässingskant, höjd 11 cm

Kanten med repor, slitage

281949

2014-12-05