Serge Poliakoff färglitografi
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
POLIAKOFF, Serge (Ryssland / Frankrike 1900-1969): Composition Rouge, Jaune et Bleue, färglitografi, 1957, signerad och numrerad Serge Poliakoff 93/200, tryckt på Arches papper, 57,8x44,4 cm
Colour lithograph., 1957, signed and numbered
Litteratur:
Poliakoff-Schneider 13, Riviere 13
282052
2014-12-05