Ivar Gösta Callmander, stol
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOL, formgiven av Ivar Gösta Callmander på 1930-talet, stomme i svartlackerat stålrör, sits, rygg och armlän i cognacsfärgat skinn, sitthöjd 45 cm
PROVENIENS
Familjen Callmander
Bruksslitage
282164
2014-12-06