Ivar Gösta Callmander, stol

Ivar Gösta Callmander, stol
Ivar Gösta Callmander, stol
Ivar Gösta Callmander, stol
Ivar Gösta Callmander, stol
Ivar Gösta Callmander, stol
Ivar Gösta Callmander, stol
Ivar Gösta Callmander, stol
Ivar Gösta Callmander, stol
Ivar Gösta Callmander, stol
Ivar Gösta Callmander, stol

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KARMSTOL, formgiven av Ivar Gösta Callmander på 1930-talet, stomme i svartlackerat stålrör, sits, rygg och armlän i cognacsfärgat skinn, sitthöjd 45 cm
PROVENIENS
Familjen Callmander

Bruksslitage

282164

2014-12-06