Väggrelief och kakelplatta Arabia

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

VÄGGRELIEF, KAKELPLATTA, stengods, Arabia, dekor med äpplen och päron, 1900-talets andra hälft, design Annikki Hovisaari resp Gunvor Olin-Grönqvist, en signerad, 49x12 resp 14x14 cm

Glasyr med krackeleringar

282336

2014-12-06