Karaffer troligen Böhmen

Karaffer troligen Böhmen
Karaffer troligen Böhmen
Karaffer troligen Böhmen
Karaffer troligen Böhmen

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KARAFFER med proppar, 2 st snarlika, 1900-talets början, glas, troligen Böhmen, dekor av slipad dekor av bl a jordgubbar, samt delvis förgyllda, höjd ca 47 cm

Minimala nagg i mynning samt propp

282522

2014-12-08