Olga silverbestick

Olga silverbestick
Olga silverbestick
Olga silverbestick
Olga silverbestick
Olga silverbestick
Olga silverbestick

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

7 000 SEK

BESTICK, 58 dlr, silver, "Olga", bl a CG Hallberg och GAB, 1900-tal, bestående av: 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar (med rostfria långa blad), 14 bordsskedar, 12 bakelsegafflar, 5 efterrättsgafflar, 3 smörknivar (med rostfria blad)
total vikt ca 2670 g (ca 1695 g exkl.knivar)

Bruksslitage, 5 bakelsegafflar med beläggning

282602

2014-12-09