Fat Qianlong (1736-95)
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STEKFAT, SKÅLFAT, 1 par samt TALLRIK, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av trädgård samt antikviteter, tallrik i djup modell med oktagont konturerat brätte, stekfat med konturerat brätte, diameter ca 16-23 cm, stekfatet 35x26 cm
Smärre tillverkningsdefekter, smärre nagg
282847
2014-12-09