Tallrikar Kangxi (1662-1722)

Tallrikar Kangxi (1662-1722)
Tallrikar Kangxi (1662-1722)
Tallrikar Kangxi (1662-1722)
Tallrikar Kangxi (1662-1722)
Tallrikar Kangxi (1662-1722)
Tallrikar Kangxi (1662-1722)

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TALLRIKAR, 1 par, Kina, 16/1700-tal, delvis förgylld dekor i famille verte och underglasyrblått, motiv av blommor, diameter 22 cm

Nagg, sprickor

282848

2014-12-09