Herrfickur med repetition
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
REPETERUR, herrfickur, 1800-talets första hälft, förgyllt verk, kvartsrepetition, spindelgång, skelleterad boett i silver, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, verket märkt Micheler Breguet A PARIS N 1134, diameter 55 mm, nyckel medföljer
Urtavla med skada, boett med slitage
283211
2014-12-14