Ryska stolar 1800-tal

Ryska stolar 1800-tal
Ryska stolar 1800-tal
Ryska stolar 1800-tal
Ryska stolar 1800-tal
Ryska stolar 1800-tal
Ryska stolar 1800-tal
Ryska stolar 1800-tal
Ryska stolar 1800-tal
Ryska stolar 1800-tal
Ryska stolar 1800-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KARMSTOLAR, 2 st., snarlika, Ryssland/Nordeuropa, empire, 1800-tal, fanérade i mahogny, skuren dekor i form av bl a solfjädrar, sitsar klädda i grönt läder fäst med nitar, utsvängda ben avslutade i mässingstrissor, sitthöjd ca 46 totalhöjd 90 cm

Ytskador, en arm lös mot ryggbricka, lagningar

283215

2014-12-11