Japanskt schatull

Japanskt schatull
Japanskt schatull
Japanskt schatull
Japanskt schatull
Japanskt schatull
Japanskt schatull
Japanskt schatull
Japanskt schatull

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKRIVSCHATULL, Japan, 1900-talets första hälft, rik dekor med inläggningar i pärlemor, motiv av figurscen vid blommande körsbärsträd, med skrivinredning, låda i sidan, höjd 17,5, 44x27 cm

Nyckel saknas, slitage, ytskador, inredning med skador

283218

2014-12-11