Grand Prix stolar
Klubbat för:
19 000 SEK
Utropspris
24 000 SEK
STOLAR, 6 st., teak, "Grand Prix", Arne Jacobsen för Fritz Hansen, Danmark, 1972, formgivna 1955, modellnummer 4130, märkta FH MADE IN DENMARK 7206 BY FRITZ HANSEN, sitthöjd ca 45 cm
Fanérskador, slitage
283242
2014-12-10