Indianarbeten

Indianarbeten
Indianarbeten

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

800 SEK

ROTKORG, Tulare, Kalifornien, höjd ca 16, diameter 19 cm, KORG med lock, indianarbete, sydvästra USA, rotarbete med inflätningar, höjd ca 10 cm, PROVENIENS: Christina Stenius samling

Tularekorgen med stora skador

283320

2014-12-11